Stylowy poradnik

Niezbędne rzeczy, które znajdują się w kobiecej torebce podczas wyjścia ze znajomymi

Damska torebka to temat niezwykle szeroki. Bez względu na to, ile mamy torebek, zawsze potrzebujemy kilka nowych modeli, a często mamy wiele sztuk tego typu dodatków, które wykorzystujemy podczas różnych okazji. Jaką torebkę założymy podczas wyjścia ze znajomymi? Co musi się w niej zmieścić poza portfelami damskimi?

Jak dobrać torebkę? Co, poza portfelami damskimi, musi się w nich znaleźć, gdy wychodzimy ze znajomymi?

Torebkę zawsze trzeba dobierać do okoliczności, a im późniejsza pora dnia, a okoliczność bardziej oficjalna, tym torebka mniejsza. Wielka, ciężka z natury rzeczy torba zwieszająca się z ramienia w czasie spotkania ze znajomymi popsuje cały efekt. Na wieczorne okazje odpadają raczej nie nadają płócienne, dywanikowe, za to sprawdzają się te z cekinami, lakierowane czy koralikowe. Nie muszą być duże, ale muszą zmieścić się w nich portfele damskie,  telefon i chusteczki higieniczne. Przekąski i coś do picia kupimy na miejscu, więc ten problem odpada. Nie bierzmy także kalendarza, bo przecież nie będziemy tego notować, a jeśli zajdzie taka potrzeba, zrobimy notatkę w telefonie. Nie potrzebujemy również ładowarki, bo przecież nie będziemy mieli gdzie ładować telefonu. Nigdy nie bierzmy zbyt dużej torby, bo trudno będzie ją odłożyć tak, by nikomu nie przeszkadzała. Będziemy musieli jej pilnować. No i co z nią zrobimy, gdy spotkanie przeniesie się do klubu, w którym można tańczyć?

W tym dziale  Kobieta w 2015

Portfele damskie, chusteczki i co jeszcze? Zawartość torebki

W czasie spotkań ze znajomymi sprawdzą się nieduże torebki przewieszane przez ramię. Dzięki paskowi będziemy mieli wolne ręce. Świetnie będzie wyglądała mała, wielobarwna torebka wizytowa. Małe torebki w niebanalnym kolorze o kształcie przypominającym prostokątną kosmetyczkę będą znakomitym dopełnieniem stylizacji. Co włożyć do takiej torebki? Na pewno musimy zabrać portfel. Jeśli ten, który nosimy na co dzień jest zbyt duży, odwiedźmy sklep z portfelami damskimi i poszukajmy mniejszego modelu. Do nieco kopertówki mieszczą się niewielkie portfele, do których włożymy tylko gotówkę i kartę kredytową czy bilet miesięczny. Nie musimy się przepakowywać – wystarczy zabrać tylko to, co faktycznie będzie potrzebne. Zwróćmy uwagę na jakość wykonania portfela. Szwy powinny być wykonane starannie, mocnymi nićmi, a wszelkie elementy zamykające typu zatrzaski, bigiel, zamki błyskawiczne – solidnie zamontowane, by nic się nie wysypało podczas zabawy. Do torebki włóżmy także wspomniane wcześniej chusteczki, małą kosmetyczkę (wystarczy zabrać pomadkę czy błyszczyk), telefon i klucze. Sweter czy szal możemy przewiesić przez torebkę.

Małe torebki na szczególne okazje to z pewnością ten element garderoby, którego nie może zabraknąć w kobiecej szafie. Mimo niewielkich rozmiarów są pojemne i mieści się w nich to, co najpotrzebniejsze, czyli portfele damskie, klucze i telefon.

W tym dziale  Subtelny akcent w ubiorze eleganckiej kobiety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *