Stylowy poradnik

Z jakich materiałów powinno się kupować piżamę?

Jakie piżamy są najlepsze? Jedwabne? A może klasyczne piżamy bawełniane? Czy jednak zdecydować się na sztuczne materiały? Wybór piżamy, jak każdej odzieży wpływa na to, jak komfortowo będzie czuć się nasze ciało. Materiały zbyt grube sprawią, że będziemy się pocić przez co sen może być płytki i mało regenerujący. Zbyt cienki materiał będzie prowadził do marznięcia i znów do przerywanego snu, po którym nie będziemy czuć się wypoczęci. Kilka poniższych uwag być może okaże się pomocnych w doborze najbardziej optymalnej piżamy dla każdego z nas.

Klasyczna piżama

Czyli piżamy bawełniane. Grubsze na zimę, a cienkie na okres lata i wiosny. Bawełna to naturalny materiał, który nie podrażnia skóry i jest idealny dla alergików i dzieci. Dodatkowo odpowiedni splot materiału sprawia, że nawet pozornie cienka materiału doskonale grzeje ciało i nie pozwalając jednocześnie na pocenie i w efekcie ryzyko przeziębienia. To ważne, jeśli w temperatura w pomieszczeniu ma wahania – zimniej w nocy, cieplej w dzień. Grube piżamy bawełniane są genialne podczas ostrej zimy, ponieważ po przebudzeniu naturalnie oddają ciepło i pozwalają w spokoju wypić poranną kawę czy przygotować śniadanie bez konieczności przebierania się. Niestety minusem bawełny jest niska odporność na pranie. Nawet dobre gatunkowo piżamy bawełniane mają krótką żywotność.

W tym dziale  Karnawał i moda

piżamy damskie, piżamy męskie, piżamy dla dzieci, bawełna organiczna, Hello Morning

Elegancka piżama

Jeśli piżamy bawełniane szybko niszczą się w praniu, to co można powiedzieć o tych wykonanych z jedwabiu? Ale zgódźmy się z jednym, jeśli wybieramy jedwab, to raczej nie liczymy się z kosztami. Komfort snu w tym naturalnym materiale jest nieporównywalny z niczym innym. Chłodzący w ciepłe dni i delikatnie, lecz wystarczająco, grzejący podczas zimnych wieczorów. Do tego wyjątkowa elegancja materiału, która sprawia, że zwykła koszulka nocna wygląda niezwykle powabnie, i sama zachęca do miłosnych uniesień to cechy, których nigdy nie będą posiadać klasyczne piżamy z bawełny. Oczywiście to niestety kosztuje, bo solidnie wykonana piżama z jedwabiu może mocno nadszarpnąć zawartość portfela, ale za jakość się płaci.

Praktyczna piżama

Z różnego rodzaju dostępnych na rynku sztucznych materiałów najlepszym wyborem będzie wiskoza. Nie posiada oczywiście wszystkich cech piżam bawełnianych czy jedwabnych za to jest odporna na pranie i podobnie jak naturalne materiały nie wywołuje alergii. Jeśli dodamy do tego niższą, niż w przypadku naturalnych materiałów cenę oraz dowolny dobór kolorów i nadruków możemy przyjąć, że będzie to idealny wybór, jeśli chodzi o piżamy dla dzieci. Nie zapominajmy, że chętne pójście do łóżka, to ulubiony wzór Batmana lub jednorożca i intensywne kolory – klasyczne bawełniane piżamy z guziczkami tego nie zapewnią. Dodatkowo wiskoza podobnie jak bawełna czy jedwab posiada właściwości absorbujące wodę, więc minimalizuje też możliwość przeziębienia przy poceniu.

W tym dziale  Popularne rodzaje bransoletek - co wybrać?

Podsumowanie

Wymienione 3 najlepsze materiały dla piżam oczywiście nie wyczerpują tematu. Sklepowe półki są pełne klasycznych piżam bawełnianych, satynowych, jedwabnych czy ze sztucznych włókien. Opisane przykłady pozwalają znaleźć coś dla każdego, ale zawsze warto samemu spróbować kilku materiałów, by wybrać ten najlepszy dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *