elegancki skórzany pasek do spodni
Stylowy poradnik

Czym się kierować wybierając pasek do spodni?

Pasek do spodni stanowi nieodłączny element praktycznie każdej męskiej stylizacji. Dobrej jakości pasek nada charakteru męskiej stylizacji, ale jeśli źle go dobierzemy, może zepsuć cały efekt stylizacyjny. Zakup paska powinien więc być przemyślany, zwłaszcza dlatego, że nie kupujemy go codziennie.

Czy pasek do spodni ze skóry jest najlepszy?

Najlepiej kupić skórzany pasek do spodni, który będzie nam długo służył, a im będzie starszy, tym lepiej będzie wyglądał, gdyż nabierze charakteru. Paski robi się najczęściej ze skóry licowej, która ma dużą odporność na zabrudzenia i wilgoć, przez co jest nazywana długowieczną. W związku z tym, pasek długo zachowa głębię kolorów. W szafie warto mieć pasek brązowy i czarny.

Pasek do spodni powinien być wykonany z tego samego materiału co buty i mieć podobny odcień. Brązowy pasek należy zestawiać z obuwiem w kolorze wiśni i brązów, a czarny – z czernią. Pasek zakładany do garnituru powinien mieć dyskretną klamrę, wykonaną z matowego metalu w kolorze srebra. Z kolorem klamry powinna harmonizować biżuteria, czyli spinki do mankietów i zegarek.

W ubiorze mniej formalnym można pozwolić sobie na więcej luzu, ale wciąż trzeba przestrzegać zasady dotyczącej tonacji akcesoriów. Można także wybrać pasek do spodni w nieco innej formie, np. wykonany z plecionej skóry, który świetnie sprawdzi się podczas wakacji. Konieczne jest oczywiście obuwie w podobnym kolorze.

W tym dziale  Z jakich materiałów powinno się kupować piżamę?

Do spodni jeansowych można założyć pasek z dużą, wyrazistą klamrą, który doskonale będzie się komponował z koszulą w kratę oraz wzorzystą koszulką typu T-shirt.

Do jeansu pasują paski skórzane, które powinny być nieco szersze niż te do garnituru.

Jak dobrać pasek do spodni?

Pasek do spodni do garnituru powinien być w kolorze butów. Spodnie powinny być założone tak, by nie było wrażenia, że są podciągnięte pod szyję. Nie wolno zakładać paska do spodni bez szlufek. Błędem jest wybór paska zbyt długiego lub zbyt krótkiego – optymalna długość to tylko 10-15 cm więcej niż obwód pasa. Ważna jest także długość paska. Zbyt duży nie będzie spełniał swojej funkcji podtrzymywania spodni, a zbyt mały po prostu będzie sprawiał ból poprzez mocne ściśnięcie ciała.

Przyjęło się, iż pasek do spodni powinien być zapinany na środkową dziurkę. Wybór dobrego rozmiaru musimy zacząć od pomiaru obwodu w pasie, w miejscu, w którym standardowo nosimy pasek. Pomiaru dokonujemy na stojąco. Kupując pasek, zwróćmy uwagę na to, czy jest zrobiony z jednego kawałka skóry.

Dobrze ubrany mężczyzna to przede wszystkim ten, który wie, co z czym łączyć i jakich błędów nie popełniać. Jeśli chcemy być uznani za mężczyznę z klasą, wybierzmy pasek do spodni z dyskretną klamrą, który ozdobi spodnie garniturowe.

W tym dziale  Jaki płaszcz do jakiej figury?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *