torebka skórzana dla babci
Przewodnik zakupowy

Torebka dla babci

Dobrej jakości torebka ze skóry to świetny pomysł na prezent dla kobiety, która lubi stylowe dodatki. Taki podarunek łączy w sobie klasę i wartość symboliczną z walorami stricte praktycznymi, wymaga jednak dobrej znajomości upodobań, stylu, wymagań i potrzeb osoby obdarowywanej. Dlatego właśnie może okazać się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o prezent dla bliskiej nam osoby.

O ile większości z nas łatwo skonkretyzować gust i potrzeby naszych mam, o tyle nieco trudniej może być z osobami bardziej odległymi pokoleniowo. Jak wybrać torebkę dla seniorki, by prezent sprawił jej radość i naprawdę przydał się w codziennym życiu?

Torebka dla babci – klasyczny fason mile widziany

Większość starszych pań preferuje tradycyjne fasony ubrań i dodatków, co bynajmniej nie znaczy, że muszą być one banalne i niemodne. Estetyczna zachowawczość w tym przypadku nie ma być synonimem przestarzałego wzornictwa, lecz ponadczasowej klasyki, która jest najlepszym wyborem dla osób w podeszłym wieku.

torebka skórzana dla babci

Najbezpieczniejszym wyborem będzie zatem prosta torba o sztywniejszej konstrukcji, z uchwytami umożliwiającymi noszenie jej na zgięciu przedramienia oraz w dłoni. Warto zadbać o to, by torba była zaopatrzona w bezpieczne zamknięcie – najlepiej zamek błyskawiczny lub szczególnie lubiany przez wiele starszych pań tradycyjny bigiel. Wielkość torby zależy od preferencji i stylu życia użytkowniczki: większość seniorek woli przeważnie torby średniej wielkości, ale jeśli nasza babcia należy do kobiet aktywnych i mających do załatwienia mnóstwo spraw „na mieście”, być może lepszym wyborem będzie duża torba typu shopper. Z kolei jeśli mamy do czynienia z bardzo elegancką starszą damą, która nawet na co dzień nie rezygnuje z kostiumików a’la Chanel i jedwabnych apaszek, z pewnością bardziej ucieszymy ją podarując wytworny, niewielkich rozmiarów kuferek z biglem w stylu retro.

W tym dziale  Jakie trampki zamiast conversów?

Torebka na prezent – zawsze dobrej jakości

Wysokiej jakości skóra to warunek klasy torebki – w przypadku prezentu to kryterium, które nie powinno podlegać dyskusji. Dla babci najodpowiedniejsza będzie elegancka gładka skóra licowa o naturalnym połysku, utrzymana w kolorze ciepłego brązu, beżu, czerni lub bordo, bez nadmiaru ozdób i tłoczeń. Niektóre starsze panie mają słabość do skóry lakierowanej – jeśli zamierzamy zainwestować w błysk, szczególnie zadbajmy o najwyższą jakość skóry i wykonania, ponieważ w przypadku lakierowanych dodatków łatwo o tandetny efekt.

klasyczna torebka damska
Klasyczna torebka damska z https://www.sklep.wittchen.com/woman/category/1/torebki.html

Udany prezent dla babci – sprawdzone jest najlepsze

Dobra torebka – a tylko taką wypada podarować, zwłaszcza najbliższej osobie – to prezent o dużej wartości, należy więc przemyśleć, czy na pewno spełni wymagania obdarowywanego. Pamiętajmy, że często przywiązanie starszych osób do znanych i sprawdzonych rozwiązań bywa silniejsze niż potrzeba nowych udogodnień, warto więc przyjrzeć się ulubionym akcesoriom babci i traktować je jako wyznacznik standardu, od którego nie należy odbiegać zbyt daleko – bezpiecznie oscylujmy wokół wypróbowanych wzorców estetycznych i funkcjonalnych. To dobry sposób na zminimalizowanie ryzyka nietrafionego prezentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *