Buty zimowe męskie
Przewodnik zakupowy

Śniegowce zimowe – zalety.

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się śniegowce damskie. Są to buty, które sprawdzą się idealnie, gdy na dworze jest śniegu po kolana. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety mają śniegowce, a także podpowiemy, jak dobrać buty zimowe męskie. Będą służyły w trudnych warunkach przez całą zimę, dlatego muszą być ciepłe i wodoodporne.

Wybór śniegowców

Gdy nadchodzi zima to temperatura za oknem spada i pojawia się śnieg. Niby wszyscy o tym wiedzą i się tego spodziewają, jednak i tak zakupy robimy na ostatnią chwilę. Nie ma sensu kupować pierwszych lepszych śniegowców w sklepie w galerii. Jest to duży błąd, ponieważ przygotowania do sezonu zimowego należy rozpocząć dużo wcześniej. Wybór butów zimowych jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. Gruba powinna być przede wszystkim wkładka w takich butach. Stosunkowo tanim, a do tego trwałym materiałem jest włóknina filcowa. Dodatkowo filc naprawdę dobrze odprowadza wilgoć. Izolację termiczną w postaci warstwy z folią aluminiową mają z jednej strony wkładki w śniegowcach. Należy pamiętać, żeby wkładki z warstwą folii wkładać srebrną warstwą do dołu. Dzięki temu wkładka zapewni ciepło, ponieważ będzie izolować stopę od temperatury podłoża. Godne polecenia są również wkładki wełniane. Są jednak rzadko stosowane przez producentów, ponieważ są znacznie droższe w produkcji. Do butów można sobie dokupić dodatkowo jedną taką wkładkę. Ich istotną zaletą są dobre właściwości termoizolujące. Zapewniają komfort nawet podczas bardzo długich wędrówek, ponieważ mają świetne właściwości higroskopijne. Warto podkreślić, że dla komfortu termicznego użytkownika bardzo duże znaczenie ma wnętrze butów. Powinno chronić przed poceniem stopy, a do tego zapewniać dużo ciepła. Nie ulega wątpliwości, że kluczowe znaczenie ma warstwa zewnętrzna butów.

W tym dziale  Jakie trampki zamiast conversów?

Buty na zimę

Buty są narażone na ciągły kontakt z wilgocią, więc warstwa zewnętrzna powinna być wodoodporna. Żeby dodatkowo zapewnić wodoodporność to warstwa zewnętrzna jest przeważnie ogumowana w połowie. Takie buty są zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Tak naprawdę wystarczy, że przetrzesz tę warstwę szmatką. Gruba musi być oczywiście podeszwa śniegowców, żeby zapewniać odpowiednią izolację od podłoża. Jej antypoślizgowość również ma istotne znaczenie. Chodzi przede wszystkim o to, żeby zapewnić sobie komfort podczas zimowych wędrówek. Dobrą przyczepność zapewnia także podeszwa kauczukowa. Warto pamiętać, że zazwyczaj w dwóch rodzajach występują śniegowce. Mogą to być buty wysokie lub niskie. Śniegowce sięgające za kostkę powinny wystarczyć do codziennego użytku. Z kolei wyższe śniegowce będą lepszym wyborem na dłuższe wędrówki, tam gdzie jest dużo śniegu. Można mieć pewność, że będą lepiej chronić i zabezpieczać przed zimnem oraz wilgocią. Warto pamiętać, że buty na zimę powinny być o pół rozmiaru większe niż te, który nosisz na co dzień. Dzięki temu możliwe będzie założenie grubszej skarpety. Dobra ochrona stopy jest prawdopodobnie najważniejszą zaletą śniegowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *