Przewodnik zakupowy

Jaka bluza do biegania zimą?

Bieganie to nie tylko korzystna okazja do zgubienia dodatkowych kilogramów, ale również aktywność, która gwarantuje świetne samopoczucie przez cały dzień i z czasem może przerodzić się w prawdziwą pasję. Jaką bluzę do biegania zimą wybrać dla siebie?

Bluzy dla biegaczy – podstawa dobrego treningu

Zanim zdecydujemy się na regularne bieganie podczas zimy, warto znać pewne zasady ubioru, aby uniknąć przeziębienia i poważnych problemów zdrowotnych. Podstawą udanego treningu zimowego jest wybranie nie tylko właściwych butów z podeszwą dopasowaną do prędkości naszego biegania, ale przede wszystkim bluzy na zimę, które są absolutnie konieczne. Właściwie dobrane bluzy w połączeniu z elastycznymi koszulkami znajdującymi się pod spodem zapewniają ciepło i wygodę podczas treningu na powietrzu.

Warto jednak mieć świadomość, że nie wystarczą i w zależności od temperatury nasz biegowy strój powinien się składać z dwóch warstw.

Co wybrać, aby nie żałować?

Bluzy do biegania w czasie zimy mają jedno zadanie – utrzymywać nasze ciała wodpowiednich temperaturach. Jak ją wybrać? Podczas zakupów powinniśmy zwrócić szczegółową uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Nie bez powodu za najlepsze bluzy do biegania zimą uważa się bluzy wykonane z materiałów syntetycznych, które skutecznie i szybko odprowadzają wilgoć, ale również są odpowiedzialne za doskonałą wentylację. Jeśli zależy nam na suchym ubraniu podczas biegania i dobrej izolacji ciepła warto zwrócić uwagę na materiał i staranne wykonanie bluzy. Ta, którą wybierzemy, powinna charakteryzować się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Przy temperaturze utrzymującej się na poziomie – 10 stopni Celsjusza bardzo ważne są 3 warstwy ubioru, dlatego sama bluza nie będzie wystarczająca.

W tym dziale  Jakie trampki zamiast conversów?

Rozważając zakup bluzy do biegania w zimie warto pamiętać o tym, aby miała kaptur lub spory kołnierz, który będzie otulał szyję podczas treningu. Bluzy z dodatkiem elastanu są również warte uwagi, ponieważ mamy pewność, że będą idealnie dopasowane do naszej sylwetki. Obecność mini otworków wentylacyjnych również nie jest kwestią bez znaczenia. Tego rodzaju otwory powinny znajdować się na plecach i pod pachami i są odpowiedzialne za prawidłową cyrkulację powietrza. Idealna bluza do biegania powinna również mieć przyjemny w dotyku materiał i mieć wewnętrzną kieszonkę, do której możemy schować telefon, klucze lub ulubiony odtwarzacz mp3.

Jak się ubrać zimą?

Podczas zimowych treningów bardzo istotna jest wygoda, a także komfort użytkowania bluzy. Wiemy już, że najlepszym wyborem będą bluzy syntetyczne z dodatkiem elastanu, który zapewni nam elastyczność, tak ważną podczas biegania. Jeśli decydujemy się na bieganie wieczorem lub późną nocą warto, aby nasza bluza miała specjalne wstawki odblaskowe. To zmniejszy ryzyko ewentualnego wypadku, a nam zapewni bezpieczny trening, dlatego powinniśmy o tym pomyśleć, ilekroć zdecydujemy się na tak późną aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *