wieża mariacka w Krakowie
Pomocne wsazówki

Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie od dewelopera?

Zakup mieszkania to marzenie wielu osób. Pierwszym pytaniem, które pojawia się przed zakupem dotyczy wyboru mieszkania nowego lub z rynku wtórnego. Wybierając mieszkanie od dewelopera, należy wykazać się czujnością i dokładnie przyjrzeć się kupowanej nieruchomości. O czym należy pamiętać oglądając interesującą nieruchomość?

Jak wybrać najciekawszą lokalizację?

Potrzeby każdej rodziny są inne. Wybierając nowe mieszkania na sprzedaż, koniecznie trzeba się zastanowić nad lokalizacją. To w końcu z tego miejsca będziemy przez wiele lat dojeżdżać do pracy, odwozić dzieci do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne czy robić zakupy.

Nowe osiedla często znajdują się poza centrum miast. Zaletą takiej lokalizacji jest duża ilość zieleni oraz miejsc zabaw dla dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo ważny jest czas dojazdu do miejsc, w których najczęściej toczy się życie rodziny.

Wybierając nowe mieszkania na sprzedaż, warto się zorientować jak wygląda dojazd samochodem, ale również ważna jest komunikacja miejska. Należy zwrócić uwagę czy na osiedlu są sklepy, apteki oraz przychodnia.

Mieszkanie – rozkład, piętro, nasłonecznienie

Wybierając nowe mieszkania na sprzedaż, koniecznie trzeba przyjrzeć się dokładnie, jaki jest rozkład pomieszczeń. W zależności od ilości osób w rodzinie należy wybrać takie mieszkanie, by każdy członek rodziny miał swoje prywatne pomieszczenie.

W tym dziale  Ile kosztują kolonie dla młodzieży w Polsce?

Decydując się na zakup mieszkania we wczesnym etapie budowy można często negocjować z deweloperem ustawienie ścian działowych. Dzięki temu klient ma wpływ na ilość oraz wielkość pomieszczeń.

Kolejnym, bardzo ważnym elementem jest piętro, na którym znajduje się mieszkanie. Parter często jest odrzucany przez kupujących. Nie zawsze jest to jednak dobre posuniecie. Mieszkanie na parterze to dobra propozycja dla rodzin z małymi dziećmi. Jest to również szansa na zakup większego mieszkania po niższej cenie. Cena metra mieszkania na parterze może być korzystniejsza niż na innych piętrach.

Wybierając mieszkanie na wyższych piętrach należy pamiętać, że nawet w nowych blokach może zdarzyć się awaria windy. Czy będzie to dużym problemem?

Warto również pamiętać, że mieszkania na najwyższych piętrach często kuszą potencjalnych klientów pięknymi tarasami, które są większe niż na innych kondygnacjach.

Czynnikiem, który wpływa na komfort życia jest również nasłonecznienie mieszkania. Niestety często o tym zapominamy. Nowe mieszkania na sprzedaż od strony południowej oraz zachodniej są najkorzystniejsze dla osób, które cenią sobie dużą ilość światła słonecznego.

Sypialnię warto umieścić w pokoju, w którym okna wychodzą na wschód. Od rana promienie słoneczne będą zaglądały do mieszkania. Nowe mieszkania na sprzedaż, gdzie okna wychodzą na północną stronę będą ciemniejsze.

W tym dziale  Badania dietetyczne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Trzeba również pamiętać, że na niższych piętrach drzewa mogą blokować dostęp promieni słonecznych do mieszkania. Ważne jest również zagospodarowanie przestrzeni wokół bloku. Wysoki budynek naprzeciwko może zasłaniać światło dzienne przez cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *