syrop islandzki
Stylowy poradnik

Na co pomaga syrop islandzki?

Jeśli pojawią się jakieś problemy ze strony układu oddechowego, które wskazują na infekcję, to bardzo często sięga się po rozmaite preparaty apteczne. Wiele środków można kupić bez recepty, dotyczy to między innymi syropu islandzkiego. Wiele osób doskonale zna ten specyfik i regularnie po niego sięga ze względu na jego właściwości. Jest to produkt bezpieczny w stosowaniu, który można polecić przede wszystkim osobom zmagającym się z niedrożnością górnych dróg oddechowych. Jeśli pojawi się kaszel lub chrypka, to z pomocą przyjdzie syrop islandzki. Warto dowiedzieć się nieco więcej o jego działaniu.

Co warto wiedzieć o syropie islandzkim?

Syrop islandzki jest dostępny w niemalże każdej aptece, nie powinno być problemu z jego zakupem. Farmaceuta wyda go bez recepty. Jest to specyfik bezpieczny w użyciu, naturalny, można dawać, bo nawet dzieciom. Syrop islandzki działa powlekająco na błony śluzowe gardła. Tworzy cienką warstwę na powierzchni jamy ustnej i gardła, co przynosi ukojenie w przypadku wystąpienia stanów zapalnych. Charakterystycznym objawem w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych jest wystąpienie podrażnienia gardła, dolegliwości bólowych. Syrop islandzki zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości i przeciwdziała namnażaniu się patogenów. Jeśli wystąpią problemy z drożnością górnych dróg oddechowych, to stosowanie syropu islandzkiego powinno je wyeliminować.

Skład syropu islandzkiego nie jest skomplikowany. Znajdują się w nim przede wszystkim substancje pochodzenia naturalnego. Może być wobec tego stosowany regularnie, bez martwienia się o wystąpienie niepożądanych działań. Skuteczność medykamentów wynika przede wszystkim z obecności płucnicy islandzkiej. Jest to rodzaj grzyba, który od wieków stosuje się w celu łagodzenia kaszlu. Ma zastosowanie również przy przewlekłych biegunkach, dolegliwościach żołądkowych. Porost islandzki wzmaga łaknienie, ma korzystny wpływ na układ trawienny. Można również liczyć na zahamowanie rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów. Płucnica islandzka pomaga także w leczeniu różnych chorób skórnych, przyspiesza gojenie ran.

W tym dziale  Suknie ślubne - jak wybrać tę idealną?

Syrop islandzki można polecić każdej osobie, która zmaga się z kaszlem, chrypką i bólem gardła. Stosuje się go już w przypadku małych dzieci. Rocznemu maluszkowi podaje się łyżeczkę preparatu na dobę. Z kolei starszym dzieciom powyżej ósmego roku życia należy zwiększyć dawkę do czterech razy po jednej łyżeczce syropu. Od szesnastego roku życia przyjmuje się już po dwie łyżeczki cztery razy na dobę. Syrop islandzki powinien być przyjmowany przez dwa tygodnie, aby uzyskać pożądany efekt, zniwelować wszystkie objawy dotyczące problemów z niedrożnością górnych dróg oddechowych. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych przy stosowaniu syropu islandzkiego jest niewielkie. Bardzo rzadko u niektórych osób może dojść do wystąpienia biegunki i problemów trawiennych. Efekt przeczyszczający dotyczy jednak przyjmowania dużych dawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *