jak utrzymac porzadek w torebce
Pomocne wsazówki

Jak utrzymać porządek w torebce?

Mówi się, że do każdej kobiety trzeba dzwonić dwa razy – za pierwszym razem z pewnością nie odbierze, ponieważ nie uda jej się tak szybko znaleźć telefonu w torebce. Na temat damskich torebek krąży wiele mitów, a niektórzy uważają, że ich właścicielki nie poczują, że noszą w niej… cegłę. Czy istnieją sprawdzone sposoby na utrzymanie porządku w torebce?

Od czego zacząć porządkowanie torebki?

Przede wszystkim warto się zastanowić, czy rzeczywiście wszystko, co znajduje się w torebce, jest rzeczywiście potrzebne. Czasem może się okazać, że po opróżnieniu naszej torby i wyrzuceniu zbędnych przedmiotów, okaże się lżejsza nawet o 1-2 kilogramy. Po powrocie do domu warto wyjąć z torebki wszystko i każdą rzecz odłożyć na swoje miejsce – potem należy zapakować tylko to, czego danego dnia będziemy potrzebować.

Tym sposobem z pewnością do kosza trafią niepotrzebne paragony czy reklamówki, być może uda się odnaleźć dawno zaginiony, ukochany błyszczyk do ust lub długopis, który zniknął w rzekomo tajemniczych okolicznościach. Warto się zastanowić, czy tego dnia naprawdę będzie się potrzebować lakieru do włosów, parasola czy kilku notesów – jeżeli nie, po co zabierać te przedmioty ze sobą?

W tym dziale  Jak działają olejki do włosów?

Kosmetyczki do zadań specjalnych

Wiele kobiet zdążyło się już przekonać, że lekkie i niewielkie kosmetyczki doskonale sprawdzają się w roli organizerów do torebki. Ze względu na ich rozmiar, można sięgnąć po kilka kosmetyczek i do każdej z nich włożyć inną grupę przedmiotów. Przykładowo, w jednej można schować długopisy, ołówki i inne potrzebne przybory, do drugiej zapakować akcesoria do włosów, takie jak gumki czy wsuwki, natomiast w trzeciej znajdzie się szminka, puder oraz inne kosmetyki, z pomocą których można poprawić makijaż w ciągu dnia. To banalny trik, dzięki któremu uniknie się chaosu w torebce. Nie należy wkładać do kosmetyczek przedmiotów, po które sięgamy bardzo często, a więc kluczy czy telefonu – jeżeli inne rzeczy będą uporządkowane, z pewnością uda się odebrać telefon za pierwszym razem.

Każda rzecz na swoim miejscu

Jeżeli nie ma takiej konieczności, nie trzeba inwestować w zestaw kosmetyczek – można uporządkować przedmioty według kieszeni w torebce. Tak jak w domu każdy przedmiot powinien być na swoim miejscu, tak warto trzymać się tej zasady także w przypadku torebek, które zazwyczaj posiadają w środku kilka kieszonek i przegródek. Telefon z powodzeniem można nosić w kieszeni zewnętrznej, która jest zasuwana na suwak. Jedna z mniejszych kieszeni w środku może posłużyć jako schowek na długopisy, natomiast wewnętrzna przegródka na telefon sprawdzi się idealnie w roli schowka na chusteczki czy plastry. Największa przegroda to oczywiście miejsce na przedmioty o dużych gabarytach.

W tym dziale  Ile kosztują kolonie dla młodzieży w Polsce?

Zakup mniejszej torebki

Każda wymówka jest dobra, aby wybrać się na zakupy – tutaj powodem może być chęć zapanowania nad bałaganem. Im mniejsza torebka, tym mniej będzie kusić, by wrzucać do środka jak najwięcej przedmiotów. Posiadając małą torebkę należy odpowiednio zagospodarować miejsce, a więc nie brać czegoś, czego nie będzie się potrzebować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *