Sukienki na wesele
Trendy

Jak się ubrać na cocktail party?

Pierwsze zaproszenie na cocktail party – popołudniowe przyjęcie cieszące się coraz większa popularność już nie tylko w świecie biznesu – może budzić w nas pewien niepokój. Nie każdy wie, czego się po nim spodziewać, a tym samym również – jak się na nie ubrać. Na szczęście, choć istnieją pewne zasady odnoszące się tak do wyboru sukienek koktajlowych, jak i dodatków do nich, ich opanowanie nie jest wcale skomplikowane.

Koktajlowy dress code

Szukając definicji koktajlowego dress code trudno nie zgodzić się z tym, że jest on bliski zasadom obowiązującym podczas tworzenia stylizacji biznesowych. Nie ma w tym jednak przypadku. Jak już wspomniano, cocktail party to przyjęcie popołudniowe, a więc takie, które często odbywa się zaraz po zakończeniu pracy. Nie trzeba iść na nie dokładnie w tym, w czym przebywaliśmy w biurze. Należy jednak mieć świadomość tego, że na radykalną zmianę wyglądu może nam już nie starczyć czasu. Jak zatem należy wyglądać? Kluczem do sukcesu okazuje się elegancja. Przyjęcie koktajlowe nie jest spotkaniem, w czasie którego oczekuje się od nas szokowania wyglądem. Zasada ta sprawdza się zresztą tak w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Jak wybrać koktajlową sukienkę?

Cocktail party to rozwiązanie coraz popularniejsze. W każdej kobiecej szafie przyda się więc przynajmniej jedna sukienka koktajlowa, którą można będzie założyć na taką okazję. Tu doskonale sprawdza się klasyczna „mała czarna” – nie tylko elegancka, ale również bezpieczna w swojej formie. Oczywiście, nie każda czarna sukienka będzie tak samo dobrym wyborem. Warto pamiętać, że czerń szybko ujawnia jakość materiału. Innymi słowy – czarna sukienka z materiału niskiej jakości będzie rzucać się w oczy.

W tym dziale  Jak wybrać wygodny sweter męski?

Oczywiście, bezpieczna czerń nie jest jedyną opcją, na którą można się zdecydować. Nie mniej interesująca jest też czerwień – bardziej wyrazista, a jednocześnie kojarząca się z kreacjami biznesowymi. Sukienka wcale nie musi być też zabudowana pod szyję. O ile zbyt wyzywający dekolt może być odebrany jako niestosowny, o tyle dekolt w kształcie litery V może okazać się strzałem w dziesiątkę. Cocktail party nie wymaga od nas eleganckich sukienek „do ziemi”. Nie jest jednak również okazją do tego, aby zakładać sukienki mini. Modele do kolan wydają się zatem najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Jaką torebkę wybrać?

Torebka jest ważnym elementem kobiecej garderoby. Jest więc ważnym dodatkiem także podczas cocktail party. Jej wybór jest jednak uzależniony od charakteru imprezy. Modna w ostatnich miesiącach kopertowa torebka Guess będzie świetną opcją na przyjęciu, w czasie którego zasiądziemy przy stole. Jeśli jednak cocktail party ma się odbywać na stojąco, może ograniczać swobodę ruchu. W takim przypadku lepszą opcją będzie niewielka torebka wyposażona w krótkie uszka. Można ją trzymać w ręku, jeśli jednak pojawi się taka konieczność, z łatwością można ją również umieścić na przedramieniu. Osoby mające już pewne doświadczenia z tym typem przyjęć zwykle odradzają też zabierania na nie torebek na łańcuszku. Choć są niewielkie i wyglądają fantastycznie, mogą spowodować niemałe zamieszanie podczas pochylania się po to, aby sięgnąć po coś do jedzenia i picia

W tym dziale  Top 5 rzeczy, które znajdziesz w każdej damskiej torebce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *