Davines oil
Pomocne wsazówki

Jak działają olejki do włosów?

Olejki to bardzo popularne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat ich działania, a także korzystnych właściwości.

Działanie olejków do włosów

Każdy człowiek marzy o pięknych i zdrowych włosach. Dlatego w obecnych czasach tak dużą popularnością cieszą się różne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów, takie jak na przykład oleje i olejki. W olejach roślinnych można znaleźć szereg korzystnych dla zdrowia substancji, które mają pozytywny wpływ na zdrowie oraz wygląd włosów. Poszczególne olejki mają działanie odżywiające, regenerujące, a także nawilżające oraz wzmacniające. Szczególnie polecany jest taki produkt jak Davines Oil (https://davines.pl/produkt/oi-oil/), który charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi.

Olej a olejek

Aktualnie w sprzedaży można spotkać się z dość zróżnicowanymi rodzajami kosmetyków do włosów. Wśród nich można wymienić zarówno oleje do włosów, jak i olejki przeznaczone do pielęgnacji kosmyków. Nazwę „olej” zazwyczaj wykorzystuje się w stosunku do produktów jednoskładnikowych. Natomiast olejki to preparaty, które w swoim składzie mogą zawierać różne składniki, nie tylko czysty olej.

Olejek ze słodkich migdałów

Wśród najpopularniejszych olejków do włosów można wyszczególnić olejek ze słodkich migdałów. W produkcie można znaleźć korzystne dla włosów kwasy: linolowy i oleinowy, a także cenne witaminy oraz minerały. Olejek ze słodkich migdałów ma przede wszystkim właściwości nawilżające. Jednak może również działać na włosy odżywczo oraz regenerująco, dlatego polecany jest do stosowania w przypadku posiadania słabych i łamliwych włosów.

W tym dziale  Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie od dewelopera?

Olej kokosowy
Kolejnym popularnym olejem w pielęgnacji włosów jest olej kokosowy, który również ma niezwykle korzystne właściwości prozdrowotne. W olejku pozyskiwanym z kokosa znajdują się cenne witaminy oraz minerały, a także liczne kwasy. Stosowanie tego rodzaju oleju sprawia, że włosy są bardziej miękkie i błyszczące. Istotne jest również jego działanie wzmacniające oraz wspierające porost włosów. Olej kokosowy szczególnie sprawdzi się przy włosach kręconych, ponieważ poprawia ich skręt.

Olej lniany

Bardzo korzystne działanie na włosy ma również olej lniany, który ma bardzo szerokie zastosowanie podczas dbania o swoje zdrowie. Olej lniany najlepiej sprawdza się przy najbardziej zniszczonych włosach, ponieważ ma właściwości stymulujące ich odbudowę. Włosy po stosowaniu oleju lnianego są bardziej miękkie i błyszczące, a także elastyczniejsze. Olej z nasion lnu wpływa również na pobudzenie cebulek włosowych, co może poprawiać porost włosów. Produkt zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów.

Olejek arganowy

Olejek arganowy to kolejny popularny olej, który jest chętnie wykorzystywany podczas pielęgnacji włosów. Olejek produkowany z ziaren owoców drzewa arganowego będzie odpowiednim wyborem dla najbardziej zniszczonych włosów, ponieważ charakteryzuje się silnymi właściwościami regenerującymi. Dodatkowo ma także działanie nawilżające, które jest niezwykle istotne w przypadku suchych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *