sandały damskie
Stylowy poradnik

Buty na lato – sandały, klapki i japonki

Lato to czas, kiedy decydujemy się ubierać lżejsze obuwie. Odsłaniamy nasze stopy i ubieramy obuwie, które pozwala skórze oddychać. Jakie buty będą najlepsze na lato? Które są najwygodniejsze? Czy każde letnie obuwie pasuje do pracy i oficjalnych sytuacji? Oto kilka podstawowych informacji dotyczących obuwia noszonego latem.

Jakie sandały wybrać?

Sandały to najbardziej uniwersalne i jednocześnie komfortowe buty na lato. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, będą pasowały do pracy, na codzienne spacery, a także długie wyprawy w czasie urlopu.

Wybierając sandały do pracy, warto zwrócić uwagę, by miały eleganckie wykończenie i jednocześnie były wygodne. Panie mogą zdecydować się na sandały na niewielkim obcasie. Panowie powinni zdecydować się na sandały wykonane w całości ze skóry, które zachowują elegancki charakter. Jednak wielu panów nie chce nosić typowych sandałów. Alternatywą dla nich będą buty z pełną cholewką, ale z ażurowym wzorem lub specjalną siateczką zapewniającą skórze odpowiednią cyrkulację powietrza, co zminimalizuje ryzyko przegrzania stóp.

Na urlop warto wybrać wygodne sandały na płaskiej podeszwie, które będą posiadały odpowiednie profilowanie. Najlepiej wybierać obuwie z naturalnych materiałów. Pozwoli to skórze oddychać, a stopy nie będą się męczyły w czasie chodzenia. Wybierając sandały na długie wędrówki, szczególnie w trudnym terenie warto wybrać buty z bieżnikowaną podeszwą, która zwiększy komfort w czasie wielogodzinnych wędrówek.

W tym dziale  Karnawał i moda

Kiedy można ubrać klapki?

Klapki są mniej formalnym strojem, dlatego do pracy można je ubrać tylko wtedy, gdy nie obowiązuje w niej dress code. Trzeba też pamiętać, że są one mniej wygodne niż sandały, dlatego w czasie urlopu warto wybrać je raczej do wyjścia na plażę niż ubierać je na zwiedzanie miasta.

Do jakiego stroju pasują japonki?

Japonki pasują wyłącznie do typowo letnich stylizacji na plażę lub niezobowiązującą imprezę. Wiele restauracji w kurortach wymaga, aby turyści ubierali inne obuwie, gdy chcą zjeść w nich kolację. Warto też zwrócić uwagę na to, że japonki mają specyficzny kształt i nie wszystkim może on odpowiadać z uwagi na możliwość obtarcia skóry pomiędzy palcami i przy bokach podeszwy stóp.

O czym pamiętać nosząc odkryte letnie obuwie?

Niezależnie od tego, czy ubieramy sandały, klapki czy też japonki, nasze stopy powinny być zadbane. Łuszcząca się sucha i popękana skóra nie wygląda estetycznie. Dlatego warto już przed sezonem letnim zadbać o stopy z użyciem odpowiednich kosmetyków. Panie dodatkowo mogą wykonać kolorowy manicure.

Bardzo ważne jest też to, aby do odkrytych butów nie nosić skarpet. Ubieranie skarpetek do sandałów czy klapek jest to nadal jeden z najczęstszych modowych błędów, które popełniają zarówno panie, jak i panowie, którzy chętnie ubierają białe frociane skarpety do każdego rodzaju obuwia.

W tym dziale  Jak modnie wyglądać na plaży?

Warto też pamiętać o odpowiednim dress code, szczególnie jeśli wybieramy się w odkrytych butach na eleganckie przyjęcie lub do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *