Strój kąpielowy
Stylowy poradnik

4 powody, dla których warto skorzystać ze SPA

Choć sam pomysł wypadu do SPA jako formy relaksu jest dość oczywisty, czasem potrzeba większej siły argumentów, bo niektórym (a może nam samym, wiecznie skupionym na innych – na dzieciach, mężu i pracy) wydaje się to zbyt dużym luksusem, niepotrzebnym wydatkiem albo zwykłą fanaberią. A to nie do końca tak…

  1. Oderwanie od rzeczywistości jest dobre dla psychiki

Oczywiście zawsze można skorzystać tylko z pojedynczych usług salonów kosmetycznych czy masażu, może nawet odbywających się w pobliskim SPA, ale nie o to tu chodzi. Na co dzień wciąż poruszamy się w tych samych przestrzeniach, po tych samych ulicach,. Budynkach, najczęściej na trasie: dom – praca. Oglądamy twarze tych samych osób, choć nie wszystkie lubimy. A wyjazd do SPA jest dla naszego mózgu niczym kąpiel – zanurzamy się w nową rzeczywistość. Najpierw musimy gdzieś odjechać, symbolicznie zostawić wszystko, w tym kłopoty, za sobą. Przenosimy się do nowej rzeczywistości, gdzie wszystko jest piękne i pachnące, a ludzie mili. No i z oddali widać lepiej – nabywamy dystansu do codzienności i jej dramatów.

  1. Zabiegi ratujące zdrowie

W ośrodku SPA można nie tylko zadbać o urodę, ale też po prostu o zdrowie. Jeśli masz kłopoty np. z kręgosłupem, możesz prze 2-3 dni poddać się kilku masażom, które przyniosą ulgę w bólu. I to nie tylko na chwilę, ale taka seria masaży może być jak skrócony turnus w sanatorium. Trochę basenu, trochę sauny, masaże i porządny sen, a ciało zrewanżuje się lepszą formą nawet przez kilka miesięcy.

  1. Uroda też jest ważna
W tym dziale  Niezbędne rzeczy, które znajdują się w kobiecej torebce podczas wyjścia ze znajomymi

Nie oszukujmy się, ludzie oceniają nas po wyglądzie. Często to od niego może zależeć wiele codziennych spraw, powodzenie na rozmowie o pracę czy na spotkaniu biznesowym. W dbaniu o urodę nie ma nic złego, wręcz przeciwnie. Kosmetyczka pomoże usunąć niedoskonałości skóry, zadbamy o piękne dłonie i stopy. Gdy czujemy się piękni, emanujemy zupełnie inną energią, pokazujemy światu pewność siebie, której przecież często mamy zbyt mało.

  1. Odpoczynek przyniesie szczęście

W ośrodku SPA wszystko ma nam przynieść wytchnienie i relaks. W pięknych przestrzeniach jemy wyśmienite posiłki, uśmiechnięta fizjoterapeutka robi nam przyjemny masaż, a kosmetyczka stosuje kosmetyki na poprawę nastroju. Nie ma tu miejsca na stres i nieprzyjemności, więc nasze mięśnie i ściśnięte szczęki rozluźniają się i zaczynamy odczuwać szczęście. Uwalniają się endorfiny, mamy poczucie bezpieczeństwa – tak, to prawdziwy luksus w dzisiejszym zabieganym świecie, ale też prawdziwa wartość. Bo jak skupić się na pracy, wychowaniu dzieci i i milionie innych zadań, jeśli wciąż tylko czujemy stres, strach i niepewność? Zrzucenie tego z siebie choć raz na jakiś czas, jest wielkim kapitałem na trudną codzienność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *